Děti v ohrožení

Hodnocení uživatelů:  / 1
NejhoršíNejlepší 

Vážení přátelé našeho, vašeho sdružení, opět jsem zde, abych se s vámi podělil o velice zajímavé a důležité téma, týkající se našich dětí. Jedná se o ztracené, pohřešované, zneužívané děti a děti v ohrožení. Na toto téma je mnoho diskusí a v současné době je i mnoho  profesionálních, dobrovolných organizací, které se touto problematikou zabývají a svou činností pomáhají, jak policii ČR, dalším státním orgánům a organizacím, tak i samozřejmě postiženým rodičům.

 

Nikdo z nás si nedovede představit co musejí prožívat rodiče, kteří se v takovéto situaci ocitnou a každá pomoc, či rada, jim může pomoci překonat tuto krizovou situaci, ale hlavně dát jim naději, že v tom nejsou sami, a že jsou tu lidé, kteří jim mohou pomoci. Proto si myslím, že je velice důležité rodiče informovat o všech možnostech, kontaktech a lidech, kteří jim mohou jakýmkoliv způsobem pomoci. Čím více lidí se dozví o pohřešovaném dítěti, tím je daleko větší možnost, že se toto dítě může co nejdříve najít a vrátit jej zpět ke svým rodičům. Proto bych velice rád, tímto článkem apeloval na všechny rodiče, ale nejen rodiče, aby nebyli k takovýmto věcem lhostejni a snažili se v rámci svých možností pomoci takovýmto rodinám, neboť nikdy nevíte kdy  tuto pomoc bude potřebovat vy  sami.

V této souvislosti, bych vás rád informoval o tom, že i Česká republika se v těchto dnech připojila k 22 zemím Evropské unie, a byla zřízena krizová linka 116 000.  Tato krizová linka, je přímo napojena na Národní koordinační mechanismus pátráním po pohřešovaných dětech, který je u nás provozovaný od roku 2010.

Vážení přátelé našeho, vašeho sdružení, pokud vás můj článek zaujal a budete mít zájem se na těchto projektech podílet, kontaktujte naše sdružení. Rovněž  nás můžete kontaktovat na tel:604859240.

Další informace