Projekt "SOLANA - S.O.S Centrum

Hodnocení uživatelů:  / 5
NejhoršíNejlepší 

Vážení přátelé našeho vašeho sdružení, 

nastal čas, abych se s vámi podělil o zajímavý projekt, který jsem nazval „ SOLANA- S.O.S Centrum“. Jistě si asi řeknete, kde jsem přišel k takovémuto názvu. Vysvětlení je jednoduché a myslím, že mi dáte za pravdu, že i praktické. Mě samotného napadl tento název časně ráno, když jsem nemohl spát, a tak sem přemýšlel, jak se tento projekt bude jmenovat. A v tom mě to napadlo? SOLANA je název, který se skládá z prvních dvou písmen slov „ Solidarita, Láska, Naděje“. Myslím tedy, že tento název je jistě na místě. O jaký projekt se tedy jedná a o co vlastně jde.

Tento projekt je zaměřen na pomoc lidem v krizové situaci v které se může kdykoliv ocitnou každý z nás. Jistě mi dáte zapravdu, že v současné ekonomické situaci a celkově „ blbé náladě“, která v naší společnosti panuje jsou situace, kdy se člověk ne vlastní vinou ocitne v situaci, která by se dala nazvat jako nouzová, či krizová a kterou nemůže nijak ovlivnit. Jsou to třeba přírodní katastrofy, požáry, ale v současné době to může být i třeba ztráta zaměstnání a tím vzniklé existenční problémy. Tento projekt vznikl ve spolupráci s občanským sdružením přátel seniorů – Senior Agency. Tak jako děti, mladí i staří si zaslouží pozornost a pomoc, pokud ji potřebují. Osobně si myslím, že je velice špatný názor, který v naší společnosti převládá, zejména v tom, že starý člověk nemůže být společnosti nějak prospěšný, a že mi pracující musíme na ně doplácet. „Ruku na srdce, ale musíme si uvědomit, ať se nám to líbí či nelíbí, že ti senioři o kterých tady hovoříme ve většině případů jsou naši rodiče“, kteří se o nás starali když jsme to nejvíce potřebovali mi sami. A tudíž je naší automatickou povinností jim to oplatit v době, kdy to potřebují oni. Vím, že se najdou jedinci, kterým se má slova nebudou líbit, ale je to fakt, který se nedá nijak zpochybnit, a jak říkám, kdo chce tak ví že mám pravdu, a kdo nechce, tak nepřijme žádný rozumný argument, a proto je nejlepší s takovými jedinci neztrácet čas a zbytečně plýtvat energii. Zpět tedy k našemu společnému projektu.

Jedná se o poskytnutí ubytování na nezbytně nutnou dobu pro  osoby, které se nečekaně ocitnou bez střechy nad hlavou, nebo osoby, které jsou v momentálním ohrožení, či pro jedince, který nemá kam jít. Ovšem je nutno podotknout, že tato pomoc je opravdu nouzová a časově omezená, a že lidé, kterým bude takto pomoženo budou muset dodržovat jistá pravidla. To znamená, že se budou muset postarat o řešení jejich situace, dále budou muset respektovat pravidla určená v těchto prostorech a spolupracovat ve prospěch společnosti. Každý, byť i člověk bez přístřeší může a hlavně pokud chce být veřejně prospěšný, o to více pokud mu společnost a veřejnost svými prostředky a dary pomáhá z nouzové a krizové situace. Opět říkám na rovinu a bez skrupulí, kdo pracuje, či je nějak veřejně prospěšný ať z toho taky něco má. A kdo nechce pracovat, či aspoň veřejně pomáhat dle svých schopností a možností, tak taky ať nic od lidí či společnosti neočekává

Vážení přátelé závěrem bych vás chtěl poprosit pokud by vás tento projekt zajímal, měli by jste zájem jako dobrovolník či dobrovolnice udělat něco prospěšného a smysluplného pro lidi napište nám váš názor, popřípadě volejte na 724 147 795, kde vám k tomuto projektu řeknu více.