Home

Hodnocení letošního roku 2014

Hodnocení uživatelů:  / 1
NejhoršíNejlepší 

Vážení přátelé našeho vašeho sdružení,

 

rok 2014 se blíží pomalu a jistě ke svému konci,  a proto mi dovolte, abych zhodnotil tento rok z mého pohledu. V tomto roce se i nadále snažilo naše sdružení pokračovat v započaté práci, zejména  budováním dobrovolného zdravotního týmu, jeho vybavení a prací na našich projektech, o kterých jsem Vás informoval na našich webových stránkách. V této oblasti se nám podařilo některé věci realizovat a pomalými krůčky naplňovat naše cíle. Podařilo se nám již částečně zásobit náš tým zdravotnickým materiálem.

Zakoupili jsme  zdravotní baťoh a kufřík s patřičným vybavením.  V současné době se snažíme najít sponzory, kteří by byli ochotni nám pomoci při zakoupení víceúčelového EKG monitoru v  ceně 13000,- Kč, který by byl velkým přínosem pro naši práci a my jsme  mohli osobám v ohrožení života poskytnout co nejlepší péči, kterou si jistě zaslouží. V současné době neustále pracuji na hledání dobrovolníků z řad odborné lékařské veřejnosti, studentů zdravotních škol, ale i laiků, kteří by měli zájem v našem týmu pracovat, buď jako konzultanti nebo přímo v terénu. Samozřejmě sem si vědom toho, že je to práce náročná a vzhledem k tomu, že je dobrovolná, nemůže v žádném případě nahradit stálé a jisté zaměstnání. Mým osobním cílem je, aby každý člen týmu, který bude v rámci dobrovolnosti tuto práci vykonávat, byl za svoji práci i odměněn. Osobně se domnívám, že pomoc člověku v ohrožení života, či v nouzi je potřebná a smysluplná činnost a už jen samotný fakt, že někomu mohu v rámci svých možností pomoci je k nezaplacení. Neboť nikdy nemohu vědět, kdy takováto pomoc může mně, nebo mé rodině zachránit život. V současné době jsem se zaměřil na projekt „Školní zdravotník“, neboť se  domnívám, že by to svůj smysl a význam mělo a při troše dobré  lidské vůle by se tento projekt dal i finančně zajistit, zejména naším osobním přičiněním. Jde především o život a zdraví našich dětí a  díky tomu snad stojí za to se na tom projektu osobně podílet. Pokud se jedná skutečně o částku 100,- Kč měsíčně, tak by to, jak si myslím, neměl  být problém.  Zdraví a život našich dětí se nedá vyčíslit. Když budete mít zájem v této oblasti pomoci, můžete se na mě obrátit a můžeme v tom společně něco udělat. Rád bych se ještě zastavil u našich článků. Jak jsem psal ve svém předcházejícím článku, velice bych uvítal vaši zpětnou vazbu, neboť je pro nás velice důležité znát váš názor na naše články, abychom věděli co vás zajímá, popřípadě co by vás zajímalo, abychom tak mohli tyto   naše články a příspěvky zkvalitnit. Rovněž nám můžete zasílat i vaše případné náměty a podněty a pokud to bude možné, tak vaše články na našich stránkách zveřejníme.

Do nového roku 2015 bych nám všem chtěl popřát mnoho zdraví, spokojenosti, rodinnou pohodu a chuť pomoci druhým v nouzi.

 

Svůj článek bych zakončil krásným citátem „ Dokud máš své sny, máš se na co těšit“.  

Další informace